Lys upp vintern med en härlig resa till solen! Vi åker till underbara Lanzarote där vi i trevlig gemenskap tränar, dansar, sjunger, skrattar och lär oss nytt. Här får kropp och själ näring av nya vänner och ny inspiration och kunskap. Här finns något för alla. Perfekt för dig som reser ensam, två eller fler!
Resfakta
Resmål: RUI Paraiso Lanzarote
Datum: 22-29 jan 2024
Pris för medlemmar: 19 450 kr
Pris för icke medlemmar: 19 950 kr
Enkelrumstillägg: 3 400 kr
Flyg från: Arlanda, Kastrup, Landvetter
I priset ingår:
- Flyg inkl mat ombord
- Transfer
- Del i dubbelrum
- All inclusive
- All träning & aktiviteter enligt program
Det här får du
- Träning för alla kroppar och nivåer
- Intressanta föreläsningar och workshops om röst, hälsa och träning
- Rolig dans till härlig musik
- Kvällsunderhållning med sång och show b Vattengymnastik
- Skön yoga och qi gong
- Gemensamma middagar, mingel och bubbel
Vi är med dig på resan
Sofia Åhman har alltid en övning som passar just dig och är en mästare på att få vem som helst att utmana sig själv – och att locka till skratt!
Monica Sperens har inte bara grundat Alla kan sjunga – hon lär oss också hur vi med andningsgymnastik kan få ännu mer vitalitet. Vår röst förändras med åldern. Med Monica stärker vi den.
Lasse Lindbom är en av Sveriges mest mångsidiga artister – Landslaget, Triad och en solokarriär. Plus producent för många andra. Lasse har en underbar låtskatt vi får njuta av.
Marie Lander ger uttrycket dansglädje ett ansikte. Hon vill få alla att känna sig bekväma i alla dansstilar och ger ditt självförtroendet en riktig boost.
Seniorens chefredaktör Kristina Adolfsson och Inspiration event & resors Kicki Wallblom är utbildade i qi gong respektive yoga och leder oss i mjuka och sköna pass anpassade efter var och ens förmåga.
OBS! Alla kan vara med och träna utifrån sina egna förutsättningar.
Bokning

Läs mer och boka här eller ring Inspirations event & resor 08-22 50 00.